Kilka błędów przy montowaniu napędu do bram

Często przy montowaniu bramy nie zwracamy uwagę na szczegóły, na przykład gdy brama jest na zboczu górki to napęd bramy jest narażony na przeciążenie, dlatego przedstawię kilka błędów, które popełniamy nieświadomie przy montowaniu bramy.

Nr.1. Nie sprawdzamy pracy bramy przy otwieraniu bramy ręcznie na wypadek, gdyby zabrakło prądu lub gdyby silnik się przepalił. Brama powinna chodzić gładko z napędem jak i bez napędu.

Nr.2. Nie wyrównujemy pochyłego podłoża dla bram. Taka brama powinna mieć około 1-2m miejsca, aby można było swobodnie przejechać, a także brama nie ugina się zbytnio pod wpływem wiatru.

Nr.3. Pamiętajmy o sprawdzeniu klasy IP, czyli klasy szczelności, najlepiej jeszcze gdyby napęd i silnik był dodatkowo zakryty, ponieważ podczas deszczu woda może dojść do silnika i silnik przestanie działać.

Nr.4. Pomimo instrukcji obsługi często jej nie używamy, więc lepiej zatrudnić fachowca, zapłacić trochę więcej i cieszyć się bezawaryjności.

Nr.5. Dla gości warto zainstalować wideofon, który zapewnia kontakt z właścicielami, którzy w każdej chwili mogą otworzyć bramę, a także pamiętajmy o zdecydowaniu się na sposób otwierania bramy.

Napiszmy sobie punkty, potem nie zapomnimy o kupnie czegoś ważnego, a także rozplanujmy dobrze teren, a ułatwi nam to życie. W większych miastach, jak Bydgoszcz, mamy sporo ofert firm, które oferują nam dobre automaty do bram.